Odżywianie - dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca w trakcie Colo Vada Plus

Zobacz jak wygląda dieta oczyszczająca w trakcie Colo Vada Plus i jak się do niej przygotować.

Dieta oczyszczająca...


Dieta rozdzielnaDieta rozdzielna

Stosując się do diety rozdzielnej nie musisz rezygnować z ulubionych potraw. Wystarczy, że odpowiednio do siebie dopasujesz produkty i nie będziesz ich łączył. Podstawą diety rozdzielnej jest nie łączenie białek i węglowodanów.

Dieta rozdzielna...


Dlaczego mamy problemy z układem pokarmowym?

Jak jeść aby pozbyć się problemów z układem pokarmowym. Przeczytaj kilka wskazówek i wprowadź je w życie, a przekonasz się jak łatwo można poprawić pracę układu pokarmowego przez kilka prostych nawyków.

Układ pokarmowy - problemy...Dlaczego musimy jeść słodycze i jak je ograniczyć.

Jak ograniczyć słodycze

Wielu z Was mówi, że ma problem z niekontrolowanym spożywaniem słodyczy. Ciasteczka, croissanty, batoniki, czekolada… – któż z nas nie ma czasem ochoty sięgnąć po takie przysmaki? Przyznaję, że samej również zdarza mi się sięgnąć po coś słodkiego – zresztą wcale nie uważam, że słodycze są całkowicie zakazane. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy tak je lubimy, że każdego dnia musimy je zjeść. To oczywiście do niczego dobrego nie prowadzi.

Jak ograniczyć słodycze...Dieta zasadowa

Zaleca spożywanie produktów, które odkwaszają  organizm. To, czy dany produkt zakwasza czy odkwasza organizm zależy od tego, jak zachowuje się w procesie przemiany materii a nie czy jest w smaku kwaśny czy nie. Najlepszym przykładem jest cytryna , która jest kwaśna w smaku a zasadowa wewnątrz organizmu  czy cukier, który bardzo zakwasza nasz organizm.

Jak zacząć dietę zasadową...


Hashimoto i choroby autoimmunologiczne

                

Produkty zabronione lub znacząco ograniczone do spożycia.

Zaczniemy od produktu, który wywołuje w naszym organizmie bardzo często stany zapalne czyli od  glutenu.
Skąd się to wzięło? Otóż pszenica, przerobiona  na mąkę z której zjadamy bardzo dużo potraw (chleb, makaron, drożdżówki, ciasto itd..) została zmodyfikowana i zawiera w sobie dużo więcej glutenu niż kilkadziesiąt lat temu. Pszenica ta ma bardzo silne właściwości uzależniające .

Żywienie w chorobach autoimmunologicznych


Założenia dotyczące sposobu żywienia dla osób uprawiających sport.

Naszym założeniem jest wyrobienie nawyków żywieniowych takich jakie będą dobre dla naszego organizmu. Dostarczą mu odpowiednich wartości odżywczych a także zapewnią budulec dla naszych komórek. Polecamy taki sposób żywienia gdzie nie trzeba wybierać pomiędzy zdrowiem a pięknym ciałem i w odpowiedni sposób można osiągnąć i jedno, i drugie.

Przejdź do artykułuAfera cholesterolowa

Leki obniżające stężenie cholesterolu we krwi (statyny) wywołują szereg działań niepożądanych, w tym też takich, które mogą poważnie zagrozić zdrowiu pacjenta.
No tak, rzadko się zdarza, żeby ktoś odważył się napisać coś takiego...

Co z tym cholesterolem?

Cholesterol


Olej lniany

Olej lniany

Dlaczego olej lniany powinno stosować się z twarogiem?
Dlatego, że olej nie rozpuszcza się w wodzie lecz w białkach a dodatkowo olej lniany jest bogaty w NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) a białka białego sera są bogate w związki siarki, która jest istotnym składnikiem

Olej lniany...