Zakwaszenie organizmu - objawy i przeciwdziałanie

Oceń stan swojego organizmu - zakwaszenie organizmu.

Podstawowym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest zachowanie w nim stanu równowagi kwasowo - zasadowej. Jest to stan, w którym płyny międzykomórkowe i wewnątrzkomórkowe zapewniają ściśle określoną równowagę między kwasami, a zasadami we krwi i tkankach, posiadając odpowiednie pH.

Zakwaszenie organizmu oznacza, że została zaburzona równowaga kwasowo – zasadowa.
Głównymi przyczynami utraty tej równowagi są:

1. Odwodnienie organizmu.
2. Zła dieta.
3. Nadmiar stresów.

Jakie są objawy zakwaszenia organizmu?

1. Ciemne kręgi pod oczami.Objawy zakwaszenia organizmu
2. Bóle i zawroty głowy.
3. Częste infekcje bakteryjne i wirusowe.
4. Gorycz lub kwas w ustach.
5. Niestrawność.
6. Nudności.
7. Mroczki przed oczami.
8. Obłożony język.
9. Pryszcze i krosty.
10. Uderzenia do głowy (uczucie gorąca).
11. Osłabienie fizyczne.
12. Nieprzyjemny zapach ciała oraz z ust.
13. Zaburzenia hormonalne.
14. Przewlekłe zmęczenie.
15. Cellulitis.
16. Grzybice skóry.

Co dzieje się gdy w organizmie następuje proces zakwaszenia ?

Zakwaszenie organizmu jest bezpośrednią przyczyną upośledzenia układu odpornościowego. Zaburzona zostaje wymiana płynów odżywczych, usuwanie toksyn i innych substancji szkodliwych. Jeśli zakwaszenie organizmu narasta w stawach odkładają się kryształki kwasu. Długotrwałe zakwaszenie organizmu prowadzi do zakwaszenia mięśni. Ostatnim stadium zakwaszenia organizmu jest tzw. kwasica, która w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci.

Do czego prowadzi zakwaszenie organizmu?

Nie można lekceważyć zakwaszenia organizmu, ponieważ jest ono przyczyna wielu poważnych chorób takich jak: miażdżyca, cukrzyca, zapalenia stawów, choroby serca, nowotwory kamienie nerkowe, osteoporoza.
Skoro wiemy jak groźne jest zakwaszenie organizmu to czas na kolejną dawkę wiedzy czyli:

Co zrobić by wyprowadzić organizm z zakwaszenia?

Podstawowym krokiem, który proponujemy w tej sytuacji, jest nawadnianie organizmu wodą o odpowiednich parametrach. Nasz organizm składa się w 70% z wody. Dlatego też, zadbanie o jej prawidłową wymianę powoduje rozpoczęcie procesu wyprowadzania pozostałości przemiany materii. Ogromne znaczenie ma tu jakość używanej wody, ponieważ ta, dobrze przygotowana przed podaniem, nie tylko pozwala na oszczędzenie energii organizmu, ale także sama staje się źródłem energii.

Woda o odpowiednich parametrach to woda z dodatkiem koralowca Sango z wyspy Okinawa czyli Coral Mine.Coral Mine

Coral Mine jest to naturalny produkt, który po dodaniu do wody zmienia jej parametry i znacznie podnosi pH. Oddaje wodzie w ciągu 10 minut 74 mikroelementy w tym jony organicznego wapnia. Pomoże w odkwaszeniu i nawodnieniu organizmu. Wyprowadzi z organizmu toksyny i sprawi, że będziesz mieć więcej energii i sił witalnych. Umożliwi rozpuszczenie wartości odżywczych i transport ich do komórki.

Wyprowadzanie z organizmu toksyn za pomocą programu:

Nasz organizm powinien oczyszczać się toksyn każdego dnia. Niestety zły tryb życia i odżywiania jaki na co dzień wiedziemy, a także inne ww. czynniki uniemożliwiają to. Stąd powinniśmy od czasu do czasu wspomóc organizm w wyprowadzeniu toksyn decydując się na specjalny program oczyszczający. Najlepszym okresem na oczyszczanie organizmu jest wiosna i jesień.
Niestety wielu z nich organizm nie potrafi się pozbyć samodzielnie. Przez miliony lat nasze ciała ewoluowały, uczyły się i nauczyły radzić sobie w przeróżnymi czynnikami jak np. wirusy, bakterie czy grzyby pasożytnicze. Niemożliwe natomiast jest w tak krótkim czasie wykształcenie podobnych mechanizmów obronnych przeciwko tak ogromnej ilości i różnorodności toksyn jaka pojawiła się w ostatnich latach. Dlatego właśnie tak ogromne znaczenie ma kompleksowe podejście do tematu oczyszczania organizmu.

Równocześnie zaczynamy zmianę nawyków żywieniowych.Detox

Stopniowa rezygnacja z produktów wysoko przetworzonych na rzecz produktów świeżych. Wprowadzenie zmian w sposobie przygotowywania posiłków, zwłaszcza rezygnacja z potraw smażonych na rzecz surowych i gotowanych na parze. Zwiększenie ilości spożywanych warzyw. Wprowadzenie diety rozdzielnej czyli nie łączenie w jednym posiłku białek z węglowodanami. Spożywanie posiłków w skupieniu, wolno i dokładnie przeżuwając.

Podsumowując :

1. Czy uświadomiliście sobie jak ważna jest równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie?
2. Czy wiecie skąd się bierze zakwaszenie organizmu?
3. Czy chcecie zająć się tym tematem i poprawić swoje samopoczucie?
4. Chcesz porady? - napisz do nas, a może...
5. Chcesz więcej wiedzy? – co drugą środę robimy bezpłatne spotkania w sieci, gdzie dzielimy się wiedzą o tym jak pomóc naszemu organizmowi przywrócić i utrzymać równowagę w organizmie każdego dnia .
6. A może chcesz się przekonać czy Ciebie dotyczy problem zakwaszenia organizmu?
- wypełnij ankietę, a uzyskasz odpowiedź czy i w jakim stopniu jesteś zakwaszony.

Określ stan swojego zdrowia - zakwaszenie organizmu...