Jak skutecznie pozbyć się pasożytów?


Coraz częściej słyszymy o pasożytach, które w nas bytują i sprawiają, że niedomagamy.
Większość z nas nie chce nawet dopuścić myśli, że zamieszkują nas „nieproszeni lokatorzy”. Część z nas ma świadomość ich obecności i próbuje coś z tym zrobić.
Już na etapie kiedy chcemy potwierdzić badaniami czy i jakie pasożyty mogą w nas żyć napotykamy problemy.  Większość badań, jest albo bardzo mało miarodajna, a te, które mają wysoka wykrywalność, sporo kosztują. Należy sprawdzać, co w organizmie może mieszkać, ale również kierując się typowymi objawami, można pokusić się o przeprowadzenie naturalnego procesu oczyszczania, bez konieczności diagnozy.

Jak zdiagnozować obecność pasożytów w organizmie?


Jak się przygotować i na czym polega przygotowanie do programu przeciwpasożytniczego?
Powinno trwać w zależności od tego jaki tryb życia wiodłaś/eś przed podjęciem decyzji, o odrobaczaniu od dwóch tygodni do miesiąca czasu. Standard to jeden miesiąc. Ten etap, to głównie zmiana zasad żywienia na sprzyjające procesom oczyszczania, nauka nawadniania organizmu odpowiednio przygotowaną wodą, która ma dobre właściwości myjące, podanie zestawu enzymów trawiennych dla lepszego rozkładania toksyn i nienasyconych kwasów tłuszczowych dla lepszego wspomagania wyprowadzania toksyn, bo nie wszystkie rozpuszczają się w wodzie (80%). Część (20%) rozpuszczalnych jest w tłuszczach i NNKT mają za zadanie je wyprowadzić.

Detox czyli przygotowanie do odrobaczania.


W trakcie trwania procesu oczyszczającego ważne jest  zachowanie innych, niż zwyczajowo przyjęte, zasad odżywiania, które opierają się na zasadzie niełączenia produktów białkowych i węglowodanowych w jednym posiłku, i na wyłączeniu produktów, które są dobrą pożywką dla pasożytów ( pszenica, drożdże, cukier, mięso z przemysłowej produkcji, mleko i jego przetwory) i zastąpienie ich innymi, dla łatwiejszego trawienia, dla lepszej zmiany środowiska na gorzkie, cierpkie, kwaśne, ostre, którego pasożyty z reguły nie lubią. (oregano, kurkuma, chili, pieprz, kolendra, kozieradka, czarnuszka, bazylia, goździk, rozmaryn, kiszonki).

Zasady odżywiania w procesie oczyszczania


Dlaczego należy się odrobaczać profilaktycznie minimum jeden raz (standard dwa razy) w roku to nie jest czas i miejsce by do tego przekonywać.  Dla każdego człowieka program układamy indywidualnie, biorąc pod uwagę problemy i objawy jakie występują. Mamy taką możliwość bo dysponujemy szerokim wachlarzem produktów o różnym spektrum działania. Odrobaczanie jest naturalne w pełnym tego słowa znaczeniu, ponieważ podczas procesu oczyszczania nie zabijamy pasożytów a stwarzamy warunki by opuściły organizm same. W trakcie tej części procesu, do wszystkich poprzednich działań dodajemy  wyciągi roślinne, mające na celu wzmocnić niekorzystne dla pasożytów warunki w organizmie.

Dlaczego należy oczyścić organizm z pasożytów


Często rozdęte jelita uciskają na wątrobę, żołądek, trzustkę a nawet narządy płciowe powoduje to różne dolegliwości tych organów a które nie kojarzymy z przepełnionymi jelitami. Usiłujemy coś zrobić by pomóc tym narządom ale dopóki nie usuniemy złogów jelitowych póty nie możemy skutecznie pozbyć się problemów. Często oczyszczenie jelit powoduje zmniejszenie a nawet zanik dolegliwości danego narządu. Można go zastosować w każdym przypadku za wyłączeniem dzieci do lat 10, cukrzykom, osobom z usuniętym woreczkiem żółciowym, dużymi kamieniami w drogach żółciowych i moczowych, w ostrych stanach zapalnych jelit.

Program oczyszczania przewodu pokarmowego


Po takim oczyszczeniu przewodu pokarmowego, w jelitach będzie również niedobór dobrej flory bakteryjnej i tą należy odbudować  po każdym oczyszczaniu.
Jeżeli flora bakteryjna jest prawidłowa to 99% całej flory bakteryjnej to bakterie albigantne czyli te dobre (lakto i bifito bakterie) natomiast 1% stanowią bakterie fakultatywne czyli mikroflora, w skład której wchodzą gronkowiec, klepsinella, promeem) czyli te tzw. złe bakterie. Jeżeli ten stosunek jest prawidłowy i jest zachowana równowaga, to te „złe” również są potrzebne i spełniają ważne funkcje pomocnicze czy ochronne. Jeżeli stan flory jest zaburzony to to mikroflora może stanowić 30% a nawet 50% całej flory bakteryjnej. Stąd jelita nie funkcjonują prawidłowo a przy takim stosunku ilościowym biomu są wręcz chore.na tym etapie podajemy błonnik, probiotyki, witaminy, minerały Aminokwasy i NNKT, dla prawidłowego  odżywienia komórki i odbudowania flory bakteryjnej.

Jak odnowić florę bakteryjną jelit?

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jakim stanie jest Twój organizm, mamy dla Ciebie propozycję. Pobierz, wypełnij, zapisz w formacie PDF (lub innym) ankietę i wyślij na adres ankietasciezkizdrowia@gmail.com a my podpowiemy, w jakim kierunku szukać ścieżki do poprawy samopoczucia.

Ankiety do pobrania w różnych formatach

           Powrót