Rodzicielstwo


„Zanim zajdziecie” – przygotowanie do ciąży.

Na początku jest miłość….
I przychodzi taki czas, że podejmujecie  decyzję, chcemy mieć dziecko i to jest  to fantastyczne. Gratuluję.
Zaczynacie planować gdzie będzie pokoik dziecinny, jaki wózek kupić dla dziecka, zastanawiacie się jaki kolor oczy będzie mieć, do kogo będzie podobne?
A co z pierwszym mieszkaniem Waszego dziecka czyli ciałem przyszłej mamy?


"Jak nauczyć dziecko pić wodę i tylko wodę”

Woda jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowi 70% naszego ciała. Każdego dnia powinniśmy dostarczać biologicznie czystą wodę do organizmu, dlatego też nauczmy dziecko, że nasze ciało wewnątrz tez potrzebuje się umyć tak jak myjemy się każdego dnia z zewnątrz. Wytłumaczmy dzieciom dlaczego picie wody jest ważne, że będą miały energię i siłę do zabawy Opowiadajmy o wodzie, skąd się bierze, o pustyni, o najdłuższych rzekach świata, o roli wody w życiu roślin, zwierząt i ludzi .


"Jak sprawić by dziecko chciało jeść warzywa?"

Pierwsze to podjęcie próby włączenia  dziecka do przyrządzania posiłków dla rodziny. Są takie foremki do robienia koreczków, które pozwalają wycinać różne kształty z warzyw gotowanych i surowych.  Warto kupić taki przyrząd,  ugotować warzywa np. marchewkę, pietruszkę, selera, groszek, i jakieś inne warzywa (tylko nie rozgotować) i zaprosić dziecko  do zabawy i zrobić z tego wielkie „halo”.  Dziecko będzie wszystkim domownikom na talerzach układać kolorowe warzywa w różne wzory i potem wszyscy jemy razem i rodzice też i rodzeństwo jak jest a nawet Babcia i Dziadek niech się włączą.