Cztery kroki do zdrowia

I Nawodnienie organizmu.

Woda - źródło życia na ziemi.

Brzmi może i górnolotnie ale tak jest.
70% powierzchni ziemi to woda, również 70% naszego organizmu to woda.
Zbieg okoliczności czy prawidłowość?
Woda jest w Tobie. Jest wokół Ciebie. Jest wszędzie. Jest potrzebna mnie, Tobie, każdemu z nas, na równi z tlenem.

 • Gdyby ktoś nam uświadomił w dzieciństwie jak ważna jest woda i wyrobił w nas nawyk jej picia, może nie zostałby zamieniona na kartonowe soczki, gazowane napoje i słodkie wody?
  A tak to wlewamy w siebie nafaszerowane chemią płyny, które okradają nas z minerałów, uzależniają od cukru i zakwaszają organizm często nie zadając sobie sprawy ile złego wyrządzamy tym naszemu organizmowi.
 • O toksynach czytałeś na pewno dużo ale czy wiesz, że 80% z nich rozpuszcza się w wodzie a 20% w tłuszczach?
  Mimo mnóstwa różnych publikacji na ten temat mało kto podkreśla rolę dobrej wody w procesie oczyszczania organizmu z toksyn. Większość toksyn, które produkujemy każdego dnia powstaje w wyniku przemiany materii jaka zachodzi w nas i bez odpowiedniej ilości dobrej wody nie można ich usunąć.
 • Czy wiesz, że codziennie wydalasz z moczem, potem, parą z ust około 2 litrów wody?
  A skoro tak jest to trzeba uzupełnić przynajmniej taką samą ilością by zrównoważyć bilans wodny organizmu. To jest konieczność bo w naszym ciele jest pięć organów, które nie mogą funkcjonować bez wody: mózg, serce, wątroba, płuca i nerki.
 • Nasz mózg składa się w 95% z wody, więc jeżeli nie pijesz jej w wystarczającej ilości to skąd mózg ją bierze?
  Z wszystkich możliwych organów, kości, krwi, mięśni a nawet stolca lub przez wiele godzin przerabiając różnego rodzaju napoje, tracąc na to zasoby energii i zapasy minerałów by uzyskać choć troszkę tego życiodajnego płynu.
 • A wiesz, że jedną z głównych przyczyn nadciśnienia jest brak wystarczającej ilości wody w krwi?
  Kiedy brakuje wody krew zaczyna gęstnieć i następuje jej rulonizacja. W takiej krwi jest dużo mniej tlenu, więc serce zaczyna pompować szybciej i rośnie ciśnienie krwi. Co wtedy robi przeciętny Kowalski? Sięga po chemiczne leki rozrzedzające krew zamiast zacząć systematycznie pić dobrą wodę.
 • Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego strzela Ci w stawach, chrupie w kolanach?
  Z braku wody. Pomiędzy stawami znajdują się torebki stawowe a w nich jest maź, która jeżeli nie zawiera wystarczającej ilości wody to wysycha. Stawy zaczynają trzeć o siebie, strzelać i po pewnym czasie wdaje się stan zapalny, coraz częściej odczuwamy ból, tworzą się zwyrodnienia, a my?
  Faszerujemy się chemicznymi preparatami, a wystarczyło pić każdego dnia dwie szklanki dobrej wody na czczo...

Mam nadzieję, że tych kilka zdań uświadomiło Ci jak ważne jest picie dobrej wody. Pewnie zauważyłeś/łaś, że ciągle używam określenia "dobra woda".
Tylko co kryje się pod tym określeniem?
Czy ważna jest ilość wypijanej wody?
A może należy zadbać o jej jakość?

II Oczyszczanie organizmu

Nie od dziś wiadomo i nie sądzę aby były potrzebne do potwierdzenia tego dowody naukowe, że w trakcie jakiegokolwiek procesu wytwarzania, przetwarzania czy produkcji, powstają odpady. Nierzadko zagrażające funkcjonowaniu fabryki. Aby zapobiec katastrofie, w każdej fabryce istnieją mechanizmy przed takąż zabezpieczające. Nazywa się je różnie. Przyjmijmy, ze nazywa się to systemem oczyszczania.

Analogicznie rzecz się cała ma w odniesieniu do organizmu człowieka. Można go porównać do takiej fabryki w której nieprzerwanie trwa proces wytwarzania, w tym wypadku nazywany ładnie fachowo, procesem przemiany materii. W tymże procesie, jak w każdej szanującej się fabryce, także powstają niebezpieczne odpady, zagrażające funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i jak na dobrze prosperującą fabrykę przystało także i tu są świetnie działające zabezpieczenia i systemy ochronne przeciwdziałające awarii.
Żeby nie skomplikować za bardzo artykułu dam spokój może porównaniom i przejdę do konkretów.
Skąd biorą się niebezpieczne substancje w organizmie?

Produkowane przez nasze komórki w trakcie nieustannych reakcji chemicznych w nich zachodzących ( stanowią one 80% wszystkich toksyn znajdujących się w naszym organizmie, są rozpuszczane w wodzie i wydalane z moczem przez nerki).
Powstają w wyniku trawienia, rozpuszczane są w tłuszczach za pomocą żółci, są wydalane przez jelito grube z naszego organizmu.
Dostają się wraz z pokarmem i wdychanym powietrzem.
Produkowane przez naszych lokatorów.

Jak je skutecznie usuwać?

Detox - (wstępne oczyszczanie z toksyn) polega na wyprowadzeniu toksyn z organizmu za pomocą odpowiednio przygotowanej wody. Wyprowadza toksyny powstałe w trakcie przemiany materii.
Oczyszczanie wstępne - (program antypasożytniczy) - polega na wyprowadzeniu za pośrednictwem odpowiedniej diety i w 100% naturalnie organicznych preparatów, pasożytów z miejsc bytowania (mięśni, krwi, mózgu itp.) do układu pokarmowego.
Oczyszczanie właściwe - (głębokie) - polega na wyprowadzeniu za pomocą diety i specjalnie w tym celu przygotowanego programu, wszystkich nieczystości (śluzów, złogów kałowych, pasożytów) z układu pokarmowego od wejścia na górze po wyjście na dole.
Oczyszczanie organów i układów - ( układ limfatyczny, wątroba, nerki,)

Co będziesz z tego mieć?

 • wyregulujesz pracę wątroby, nerek, trzustki;
 • oczyścisz skórę;
 • usprawnisz działanie układu sercowo-naczyniowego;
 • zredukujesz masę ciała (od 3 do 20 kg);
 • pozbędziesz się nieświeżego oddechu zapachu spod pachy i gdzie tylko chcesz;
 • zmniejszysz alergie;
 • wzmocnisz gruczoły płciowe;
 • oczyścisz organizm z pasożytów i pierwotniaków;
 • wesprzesz układ odpornościowy;
 • znacząco zmniejszysz bóle głowy;
 • poprawisz funkcje stawów;
 • zwiększysz energię ogólną organizmu;
 • ułatwisz proces zdrowienia z wszelkich chorób

III Odżywianie organizmu

Prawidłowe żywienie polega na spożywaniu takiej ilości żywności, która warunkuje zdrowe funkcjonowanie organizmu i utrzymywanie właściwego ciężaru ciała. Dieta powinna być pełnowartościowa, czyli pokrywać dzienne zapotrzebowanie energetyczne oraz zrównoważona, czyli dostarczać wszystkich koniecznych składników w niezbędnych ilościach dostosowanych do wieku, stanu zdrowia, aktywności fizycznej oraz rodzaju wykonywanej pracy. Odpowiednio zbilansowana dieta, powinna dostarczyć w odpowiednich ilościach wszystkich składników odżywczych potrzebnych do zbudowania, utrzymania i pracy komórki. Są to:

 • 28 aminokwasów
 • 15 minerałów
 • 12 witamin
 • 7 grup enzymów
 • 3 niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Ważne jest także, aby w miarę możliwości dostarczyć w tym samym czasie wszystkich wymienionych materiałów i energii. Ważny jest również sposób przygotowania posiłków ze względu na zmiany zachodzące w strukturze pożywienia w zależności od rodzaju intensywności i czasu obróbki. Ważna jest również jakość półproduktów i surowców użytych do przygotowania posiłku.
Od całkiem niedawna zostało wprowadzone do słownika żywieniowego pojęcie odżywiania komórkowego. Jest formą wspomagania odżywiania podstawowego i stosowana jest z uwagi na szkody jakie przyniosła w uprawach, intensyfikacja rolnictwa. Nawozy sztuczne i środki ochrony roślin tak bardzo wyjałowiły glebę, że płody rolne zawierają tylko znikomy procent minerałów i witamin w stosunku do początków XX wieku. Zasadna zatem jest suplementacja w celu dostarczenia wszystkich potrzebnych składników odżywczych organizmowi. W tym procesie ważne jest aby suplementy diety były naturalnie organiczne z uwagi na ich wysoką przyswajalność.

IV Ochrona organizmu

Przeszedłeś z nami , bądź to rzeczywiście, bądź tylko zapoznając się z zasadami kawał drogi. Zrobiłeś już trzy ogromne kroki naprzód. Twoje samopoczucie, siły witalne, energia, jest na poziomie, na jakim nie była jeszcze nigdy. :)
Co powinieneś robić aby taki stan utrzymać?

Krok pierwszy jest najważniejszy. Pamiętasz? 70% organizmu to woda. Cały czas następuje jej wydalanie poprzez mocz, pot i parę z ust. Musi następować nieustanne uzupełnianie zapasów. Jak w elektrowni atomowej. Nigdy nie powinno jej Tobie zabraknąć. Stawiaj zatem krok pierwszy zawsze, gdziekolwiek jesteś.
Krok drugi jest nie mniej ważny. Nie jesteś w stanie do końca ustrzec się przed zagrożeniami. Nie żyjesz w sterylnym środowisku. Wracaj zatem do kroku drugiego co jakiś czas. Jak często? Tak często, jak czujesz potrzebę ale nie częściej niż dwa razy w roku.
Krok trzeci nierozerwalnie wiąże się z krokiem drugim i po nim następuje. Odżywiasz się codziennie i codziennie potrzebujesz wszystkich składników odżywczych, dla pełnego pokrycia zapotrzebowania. Wiesz już, że produkty spożywcze, nie dają tylu wartości odżywczych co kiedyś. Staraj się je uzupełniać suplementami.

To już koniec zasad. Tylko cztery kroki Do zdrowia.

Powrót    Parametry wody