Encyklopedia zdrowia

Dieta oczyszczająca - nawodnienie

Poniżej znajdziesz informacje na temat diety oczyszczającej i odżywiania, które warto wiedzieć. Zdrowie to naturalny stan ciała, który powinien nam towarzyszyć każdego dnia aby czuć się w pełni sił.

Nawodnienie

70% powierzchni ziemi to woda, również 70% naszego organizmu to woda. Organizm aby prawidłowo fizycznie i psychicznie funkcjonował musi być odpowiednio nawodniony. Powinniśmy dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu bez względu na porę roku lub uprawiane sporty. Organizm zawsze musi posiadać odpowiednią ilość wody.

Nawodnienie organizmu...


Oczyszczanie organizmu z toksyn

Nie od dziś wiadomo i nie sądzę aby były potrzebne do potwierdzenia tego dowody naukowe, że w trakcie jakiegokolwiek procesu wytwarzania, przetwarzania czy produkcji, powstają odpady i w nasz organizm także tak pracuje. Spożywane jedzenie, wdychane zanieczyszczone powietrze i niezdrowa woda powodują, że w naszym organizmie zalegają odpady, które sam organizm nie jest w stanie usunąć w 100 procentach. Dlatego niezbędne jest przeprowadzanie diety oczyszczającej i oczyszczanie organizmu z toksyn, aby nasz organizm nie był obciążony toksynami i zanieczyszczeniami.

Oczyszczanie organizmu z toksyn...


Odżywianie - dieta oczyszczającaDieta oczyszczająca

Prawidłowe żywienie i dieta oczyszczająca polega na spożywaniu takiej ilości żywności, która warunkuje zdrowe funkcjonowanie organizmu. Odpowiednia i świadoma dieta pozwala nie tylko na zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także na dostarczenie wszelkich niezbędnych substancji odżywczych dzięki którym jesteśmy zdrowi i pełni sił.

Więcej o diecie oczyszczającej...


Dla sportowców

Uprawiasz sport? Zobacz co musisz wiedzieć o diecie sportowca. Sportowcy i osoby aktywne fizycznie w szczególny sposób powinny się odżywiać i dbać o prawidłowe funkcjonowanie organizmu aby osiągać lepsze wyniki w sporcie nie narażając przy tym zdrowia i swojego organizmu. Przygotowaliśmy program dla światowej klasy sportowców.

Dieta dla sportowców...


Cztery kroki do zdrowia Oczyszczanie organizmu

Nawodnienie, dieta oczyszczająca, odżywianie, ochrona - te cztery etapy pozwolą Ci na zachować zdrowie na bardzo długi czas.

Dieta oczyszczająca...


Zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu jest często lekceważone, ale należy pamiętać, że przez zakłóconą równowagę kwasowo - zasadową nasz organizm jest osłabiony, narażony na infekcje, jesteśmy senni, zmęczeni i mamy problemy ze skórą.

Zakwaszenie organizmu...